Krzysztof A. Janczak jest jednym z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia w Polsce. Laureat kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów muzyki poważnej i filmowej, między innymi; Eyes & Ears of Europe w Monachium, Red Dot w Berlinie, New York Festivals w NY, European Talent i Universal Music Award w Kolonii oraz Transatlantyk Young Composer Award w Poznaniu. W 2012 roku został nominowany do Nagrody specjalnej RMF Classic dla młodego kompozytora muzyki filmowej roku. W 2017 wspierany listami polecającymi od Maxa Richtera i Moniki Willi (montażystki Michaela Haneke) został członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.
 
Od 2003 roku, kiedy zadebiutował muzyką do filmu Zima nagrodzonego Złotą Kijanką na Festiwalu Camerimage stworzył muzykę do ponad 70 filmów, kilkadziesiąt utworów orkiestrowych, kameralnych i fortepianowych wykonywanych na całym świecie oraz oprawę muzyczną dla takich stacji telewizyjnych jak Disney Channel, NBC Universal, 13th Street, Kabel Deutschland i wielu innych.
 
Po ukończeniu muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Fundacji Nadii i Lili Boulanger, której kapitułę tworzą m. in. Daniel Barenboim i Martha Argerich, przeniósł się do Paryża, gdzie po pięciu latach ukończył kompozycję i orkiestrację w prestiżowej francuskiej uczelni École Normale de Musique de Paris oraz Konserwatorium Maurycego Ravela, w klasach wybitnego kompozytora Michela Merlet. W roku 2007 otrzymał od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Srebrny Krzyż Zasługi za skomponowanie Symfonii Powstańców Warszawskich, utworu będącego hołdem młodego pokolenia dla młodych wówczas walczących w drugiej wojnie światowej.
 
Swój warsztat doskonalił na licznych master classes prowadzonych przez takich kompozytorów, jak: Howard Shore, Alberto Iglesias, Max Richter, Michael Nyman, Jan A.P. Kaczmarek, Patrick Doyle, Don Davis, Trevor Morris, Rolfe Kent, Christopher Young, Marc Isham oraz Marco Beltrami. W 2013 roku został wybrany spośród 4400 aplikantów ze 137 krajów, jako uczestnik programu Berlinale Talents.
 
Obecnie współpracuje z reżyserami i muzykami na całym świecie, tworząc muzykę do filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Jest również regularnym gościem w Abbey Road Studios, orkiestrując i prowadząc nagrania z najlepszymi solistami i orkiestrami, m.in. London Symphony Orchestra.